AVON

Renata Perz

Ile zarabia konsultantka Avon

Ile zarabia konsultantka Avon

konsultantka avon  - ile zarabia konsultanta avon

Niezależna sprzedaż kosmetyków dla wielu kobiet zdaje się być pracą idealną. Zwłaszcza dla pań, którym zależy na nienormowanym czasie zatrudnienia i połączeniu pasji z możliwością zarobienia godnych pieniędzy. Rokrocznie wiele kobiet decyduje się na pracę w roli konsultantki firmy Avon. Czy jednak współpraca z firmą jest opłacalna? Zobacz, ile zarobisz jako konsultantka Avon.

Zarobki Avon – zależne od wielkości grupy klienckiej

Jednoznaczne określenie zarobków konsultantki wcale nie jest takie proste. A to ze względu na fakt, że wysokość „pensji” zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest wielkość grupy zamawiających, a drugim sama wielkość zamówień.

Ile zarabia konsultantka Avon na początku współpracy z firmą?

Większość dziewczyn, która zaczyna pracę jako konsultantka, zamawia produkty dla swojej rodziny, przyjaciół, znajomych. Krąg ten nie liczy sobie zazwyczaj więcej niż około 8-10 osób, a średnia wartość zamówień wynosi około 80 zł. Biorąc pod uwagę zniżkę – 30% i mnożąc wartość zamówienia przez 10, otrzymujemy około 210-230 zł na rękę.

Mówiąc prościej za każde zamówienie liczące sobie 100 zł, konsultantka zarobi 30 zł. Mimo, że wynik ten nie jest zbyt atrakcyjny, to jest to jedynie wstęp do możliwości zarobkowych, jakie daje nam firma Avon.

Zarobki Avon 2018 a zarobki Avon 2019

konsultantka avon  - ile zarabia konsultanta avon

Jak zwiększyć swoje zarobki w firmie Avon? Pierwszym krokiem do pomnożenia swoich zysków jest przekonanie swoich znajomych do tego, aby również i ich koledzy/koleżanki składali zamówienia wraz z nimi. W taki sposób konsultantka może zyskać nawet o 4 do 5 razy lepszy wynik. To jednak jeden z wielu sposobów na wykorzystanie systemu Avon do zarabiania.

W firmie Avon nie zarabiamy jedynie na sprzedaży, ale także na budowaniu grupy. Im będzie ona większa, a jej zamówienia będą opiewały na wyższe kwoty, tym możemy liczyć na atrakcyjniejsze zarobki. Grupa konsultantek generuje obrót już na poziomie kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy złotych, a konsultantka, która stoi za ich wprowadzeniem do firmy ma od ich sprzedaży od 3 do 21%. Przy niewielkim zaangażowaniu w budowanie swojej grupy można zarobić już kilkaset złotych tygodniowo. Osoby, które są już na stanowisku kierownika, zarabiają nawet kilka tysięcy złotych na tydzień.

Ile zarabia konsultantka Avon?

Tak, jak mówiliśmy na początku – to zależy. Osoby, które traktują pracę w firmie jako dodatkowe źródło zarobku, w każdym miesiącu mogą wygenerować kilkaset złotych. Jeśli jednak konsultantka poświęci odrobinę więcej czasu i zainwestuje go w budowanie swojej własnej grupy konsultantek, to może już liczyć na zwiększenie poziomu swoich zarobków do kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych tygodniowo.

Jeśli jako konsultantka będziemy ograniczać się jedynie do sprzedaży, to nawet mimo dużej grupy zamawiających, trudno będzie nam osiągnąć taki poziom zarobków, jaki dałby nam procent z pracy grupy. Decydując się na pracę w firmie Avon warto jest rozważyć werbowanie kolejnych osób i tworzenie swojej własnej sieci sprzedażowej. W taki sposób dodatkowa praca może z powodzeniem zastąpić nam tą pełnoetatową.

Copyright © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.